Psikolojik Destek


Dernek olarak bugüne kadar edindiğimiz tecrübelerimiz ve alanında uzman kişilerden aldığımız destekler aracılığıyla çeşitli nedenlerle ailelerinden ayrılarak kurum bakımında yetişmek zorunda kalan tüm çocuk ve gençlerimizin güvenlik, eğitim ve hukuksal hakları kadar psikolojilerini de göz ardı etmiyoruz. Hayata daha sağlam tutunabilen, kendine güvenen ve kendine değer veren, değişim ve gelişimden korkmayan, törel bilinci gelişmiş gençler yetiştirmek adına da çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımızı aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Başta 18-25 yaş arası devlet korumasında ya da devlet korumasından ayrılmış gençler olmak üzere, çocuk ve gençlerimizin hayata tutunmasına ve hayata bağlanmasına 7/24 destek sağlıyoruz.
  • Kurum bünyesinde kalan ya da biyolojik ve koruyucu aile bakımındaki tüm çocukları bir araya getiriyoruz. 
  • Her bir çocuk ve gencimizin gönüllüler, kardeşler ve arkadaşlarla beraber vakit geçirebilmeleri için geleneksel hale getirdiğimiz etkinlikler organize ediyoruz.
  • Hayatlarının her aşamasında sağlam adımlarla ilerlemeleri için alanında uzman kişilerden tıbbi ve psikolojik destek almalarına yardımcı oluyoruz. Bize ulaşan ya da ulaştığımız çocuklarımızın ve gençlerimizin, kendilerine destek verecek psikologlarla bir araya gelmelerini sağlıyoruz.