Koruyucu Aile Seferberliği Başlatılmalı

  • www.dengegazetesi.com.tr

Çocuklar İçin Elele Projesi kapsamında koruyucu aile derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, devlet koruması altında tek bir çocuk kalmaması için koruyucu aile seferberliği başlatılması gerektiği söyledi. Başkan Demir, bu konuda gerekli desteği vermeye hazır...

Koruyucu aileler anlatıyor: "Biz yetişkinler sadece kendi çocuklarımızdan sorumlu değiliz."

  • www.indyturk.com

"Sadece küçük çocuklara koruyucu aile olmak istemek, sadece kız çocuk tercih etmek gibi önyargılarla karşılaşıyoruz". Bu haberde sizleri dört koruyucu anne ve baba ile tanıştıracağız ve onlardan toplumumuzun nedense mesafeli ve önyargılı yaklaştığı koruyucu aile olmanın önemini dinleyeceğiz. Şimdi söz...

2 Bin Çocuk Aile Bekliyor

  • www.gazetekadikoy.com.tr

Anne ya da baba olmak için mutlaka biyolojik bir çocuğunuz mu olmalı? Oysa sevgi bedende değil, yürekte büyüyor. Çeşitli nedenlerle devlet korumasına bırakılan bir çocuğun ailesi olmaya ne dersiniz? (5 Kasım 2020)

"Koruyucu aile olmak ister misiniz?"

  • www.hurriyet.com.tr

İstanbul Koruyucu Aile Derneği Başkan Yardımcısı Filiz Süyür ile keyifli bir sohbet. (08.07.2020)

Sivil Toplumun Sesi Programı

  • www.youtube.com

"Sivil Toplumun Sesi" programında derneğimizi ve koruyucu aileliği anlattık... Koruyucu ailelik ile ilgili merak ettiğiniz birçok bilgiye yayından ulaşabilirsiniz. (21.01.2020)

Farklı Bir Konu Programı

  • www.youtube.com

Koruyucu ailelerimiz duygu ve deneyimlerini "Farklı Bir Konu" programında paylaştı. (14.12.2019)

Korunmaya Muhtaç Çocukların Şefkat Yuvaları

  • www.konyaninsesi.com.tr

Candan Cana Evlat Sevgisinin Adı: "Koruyucu Ailelik" Kaynak: Korunmaya Muhtaç Çocukların Şefkat Yuvaları (14 Mart 2018)

"Koruyucu Ailelik Konusunda İstanbul Birinci Sırada"

  • www.aa.com.tr

İstanbul Koruyucu Aile Derneği Başkanı Neşe Gökalp, Türkiye'de koruyucu aile sayısının 5 bin olduğunu ve bu ailelerin yanında 5 bin 401 çocuğun kaldığını belirterek, "İstanbul, koruyucu aile sıralamasında ilk sırada yer alıyor," dedi. (12.10.2017)

Koruyucu Aile Modeli ve Kurumsal Hibe Desteği

  • siviltoplumdestek.org

Kurumsal program dahilinde destek programına başlayan İstanbul Koruyucu Aile Derneği ile çalışmalarını, hibe sürecini ve gelecek planlarını konuştuk. Röportajın tamamını bağlantıdan okuyabilirsiniz. (14.07.2017)